Guven ve Sohbet

yorum yok
522 okuma
17 Kasım, 2017

Güven ve Sohbet

Hepimiz hayatimiza zaman zaman guvensizlik duymamizi saglayacak olaylar yasamisizdir.Bazilarimizda bu ufak olaylardan yasanmis ve etkisi olmadan atlatilmis bir duygu olmustur.Bazilarimizda ise buyuk tramvalar yasatmis ve her duruma her kisiye karsi duyulan buyuk bir sorun haline gelmistir.Guven sadece kisilerin kisilere karsi duydugu yada duymadigi bir durum degil.Yasanilan yapilan herseye her duruma karsi duyulan bir durumdur.Gunumuzde dolandiriliciligin internet uzerinde fazlasiyla gerceklesmeye baslamasiyla insanlarin sanal ortama olan guvenide oldukca azalmistir.Bu durum bir cok kiside korku haline geldiginden insanlar kendilerini internet ortamindan mumkun oldugunca uzak tutmaya calismaktadir.

insanlar sanal alemde sohbet ya da chat sitelerinde güven duygusunu adına pekte ümitli değillerdir.Oldukları kişiden çok farklı bir kimliğe bürünüp günlük yaşamında eksikliğini hissettiği bir takım şeyleri tamamlamaya çalışır. Burada da karşımıza şöyle bir sorun ortaya çıkmaktadır.Bir insanın gerçekte sahip olduğu bir kişilik veyahut bir karakter yapısı vardır bir de insanların hayal ettikleri, arzuladıkları ve uğruna çabaladıkları yani sahip olmak istedikleri bir kişilik ya da karakter yapısı vardır. İşte zaten sanal alemde güven probleminin bu denli çok olmasının daki temel nedeni budur.

Çünkü insan sahip olduğu kişilik yapısıyla değik olmak istediği kişilik yapısıyla sohbet ettiği için yani kısacası maske takıp ilk başta kendisini sonra da sözde karşısındakini kandırdığını düşündüğü için insanlar arasında güven problemi başını alıp gitmektedir. İnsanlar ne zaman bu ikilemin farkına vardıkları zaman zaten sanal alemde sohbet,chat ya da muhabbet içerikli sitelerden çok gündelik gerçek hayatında bir takım arayışların peşinde koşmaya başlıyacaklardır.Nerde olursanız olun sadece siz olun.


Bir önceki yazımda « makalem var.
Admin

Site web editörü olan admin makale yazarlığı yapar. Site web editörü olan admin .

Benzer Yazılar

Sohbet uygulamaları Sohbet uygulamarı dünyada en fazla kullanılan ...

Zurna Sohbet Nedir ? Gönül ne Kahve ister, nede Kahvehane… Gönül Sohbet ...

Omegle Sohbet Omegle sohbet nedir ? Omegle sohbet görüntülü konuşmanın ...

Yorumlar



Bir Yorum Yazmak İstermisiniz ?

Bedava Sohbet - Yetişkin Sohbet