Sizin İçinizde Hangi Hayvan Var?

2 yorum
796 okuma
19 Kasım, 2017

İnsan ruhunun kırılganlığı, vahşi yaşamdaki bakışların karmaşık gücüyle birleşiyor.
Flora Borsi, Macaristanlı bir güzel sanatlar fotoğrafçısı. Kendi çektiği fotoğrafların yanı sıra fotomanipülasyon teknikleriyle sürreel imajlar da yaratıyor.

Flora’nın çalışmalarındaki önemli özelliklerden biri, sadece göze değil, duygulara da hitap etmesi. Hazırladığı her imajda insan ruhunun derinliklerine iniyor, tek bir karede tutkudan heyecana, korkudan umutsuzluğa kadar pek çok duyguyu yansıtabiliyor.
Animeyed isimli projesinde ise pek çok insanın içinde yer alan hayvansal karakteristikleri ortaya çıkarıyor. Bir tavşanın ürkekliğinden kedinin kendine özgü soğukluğuna, yılanın kibrinden balığın şaşkınlığına, insan kişiliğiyle özdeşleşen tavır ve hisleri daha vahşi bir ortama taşıyor. Bu seride insan ruhunun kırılganlığı, vahşi yaşamdaki bakışların karmaşık gücüyle birleşiyor.

Avrupa ve ABD’de solo sergileri olan Flora Borsi, en büyük çıkışını Saatchi Gallery’de düzenlenen “Continental Shift” sergisinde yaptı. Ruha nüfuz eden estetik çalışmalarıyla pek çok ödül de kazanan Flora, BBC Culture ve The Guardian’ın sanat eleştirmenlerinden iyi not alan isimlerden biri.


Bir önceki yazımda « makalem var.
Admin

Site web editörü olan admin makale yazarlığı yapar. Site web editörü olan admin .

Benzer Yazılar

Gerçek Dost Bulma Yolları   YALNIZLIK, bir rahatsızlık değildir. ...

YorumlarYorumlar (2 Yorum)

Bir Yorum Yazmak İstermisiniz ?

Bedava Sohbet - Yetişkin Sohbet